Çağım International Acedemy - İspanyolca Kursları - İzmir İspanyolca Kursu
Haber ve Duyurular
İspanyol Kültür Derneği İzmir
Anket
Eğitimimizden Mennun Musunuz ?
Evet Hayır İdare Eder
Yorumlar
Yorum Yap
0232 489 66 66
Bize Ulaşın
İspanyolca

DÜNYADA İSPANYOLCA

Latin Kaynaklı dillerin en önemlilerinden biri olan İspanyolca, İspanya'dan başka Amerika Kıtasında Brezilya dışında tüm güney ve orta Amerika ülkelerinde, Meksika ve ABD.'nin bir bölümünde, İspanya'nın Afrika'daki eski sömürgelerinde ve Kanarya Adaları'nda, Uzak Doğu'da Filipinler'de konuşulmaktadır. Böylece İspanyolca XV ve XVI. yüzyıllarda İspanya'dan göç edip, Anadolu, Suriye ve Filistin'e yerleşen Sefarditler'de dahil olmak üzere, dünyada 300 milyona yakın insanın ana dili olmakta ve 400 milyon civarında insan tarafından da bilinmekte ve konuşulmaktadır. Ayrıca, Güney Amerika Ülkelerinin yer altı kaynaklarından dolayı dünya ülkelerinin gözünü oraya çevireceği bilinmektedir. Bu da İspanyolca'nın geleceğin dili olacağının bir göstergesidir.

TÜRKİYE'DE İSPANYOLCA

Dünyada en fazla konuşulan dilerden biri olarak Birleşmiş Milletlerin Resmi Dilleri arasına giren İspanyolca'ya ne yazık ki ülkemizde son yıllara kadar gereken önem verilmemiştir. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde büyük bir gecikmeyle kurulmuş olan İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünden günümüze kadar bazı gelişmeler olmuş ve her konuda olduğu gibi bu konuda İstanbul İspanyol öğretmenler istihdam eden Cervantes Enstitüsüne sahip olarak İstanbullulara hizmet vermektedir.

İSTANBUL'DA İSPANYOLCA

3,5 milyon nüfusuyla İzmir'in, İstanbul'un bir semti hükmünde olan bir Kadıköy kadar eğitim-kültür seviyesinde olamaması da üzücü bir durum teşkil etmekte. Belki, İstanbul'daki kişi İstanbul'un yüksek yaşam ve kültür standardına kendini uydurmak zorunda olduğu için arz talep neticesi doğmakta ve bir taraftan yüksek kalitede kurslar açılmakta ve kişiler kendilerini bu kurslarla geliştirip daha iyi iş imkanlarına ulaşmakta ve ticaretlerinin boyutunu arttırmakta, dünyaya açılmaktadır.

İZMİR'DE İSPANYOLCA

İzmir'de de bu uyanış ve kıpırdama son birkaç senedir yaşanmakta ve dünyada son yıllarda revaçta olan diller konusunda kurslar verilmeye çalışılmaktadır. Biz Çağım Eğitim Merkezi olarak bu konuda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktayız. İzmir'deki bu açığı kapatmak, hem kişisel gelişimi hem de İzmir'in ekonomide adını duyurmak için bu kurslara katılımı tavsiye ediyoruz.
 
 İSPANYOL KÜLTÜR DERNEĞİNDE  İSPANYOLCA
 
İSPANYOL KÜLTÜR DERNEĞİ 1992 yılından buyana çeşitli alanlardaki kurs faaliyetlerini büyük bir titizlikle sürdürmektedir. 

 

Saygılarımızla,

Mehmet YÜCELİ
Kurucu & Yabancı Dil Bölüm Başkanı
e-mail: turconur@hotmail.com

Detaylı Bilgi İçin Eğitim Danışmanlarımız İle İrtibata Geçiniz.

Not : İspanyolca ders programı; özel ders, grup çalışması ve şirketlerin özel taleplerine göre planlanabilmektedir.

Anasayfa | Hakkımızda | Iletişim | Salminter
Çağım İnteracademic © 2011 - Tüm Hakları Saklıdır
Loading...