Çağım International Acedemy - İspanyolca Kursları - İzmir İspanyolca Kursu
Haber ve Duyurular
İspanyol Kültür Derneği İzmir
Anket
Eğitimimizden Mennun Musunuz ?
Evet Hayır İdare Eder
Yorumlar
Yorum Yap
0232 489 66 66
Bize Ulaşın
Seviyeler
Eğitim Sistemimiz

ULUSLARASI GEÇERLİLİKTE 6 SEVİYE VARDIR. 

 
Hangi ülkeye giderseniz gidin karşınıza bu 6 seviye çıkar. Hatta çeşitli yabancı yayınlara bakarsak bu kategorileri görürüz. Burada ‘bir kurumun 11 inci kurunu bitirdim’ diye bir ülkeye gittiğinizde sizi anlamayacaklardır. Sizi bu 6 kategoriye göre imtihan yapmak durumunda olacaklardır. Ama burada bu 6 kategoriden birini bitirip de gittiğiniz yerde ‘ben A2 veya B1 okudum’ dediğinizde size en yakın sınavı vereceklerdir. BU SEVİYELER:
 
A1: ( INICIAL ) ( 60 SAAT ) Öğrenciler düşüncelerini, duygularını ve ihtiyaçlarını basit bir şekilde ifade etmeyi ve günlük hayata dair kısa metinleri okuyup yazmayı öğrenirler. Örneğin: Selamlaşma - vedalaşma, kendini tanıtabilme, zevklerinden bahsedebilme, yön sorma ve tarif edebilme bir kart postal yazabilme, planlarından bahsedebilme, öneri yapabilme, kabul ve ya reddedebilme, olumlu ya da olumsuz fikir verme, günlük tutabilme, iş görüşmelerin yapabilme vs.
 
A2: ( PRINCIPIANTE ) ( 70 SAAT ) Öğrenciler İspanyolca konuşma ve yazma konusunda kapasitelerini geliştirirler ve genel metinleri ve sade edebi metinleri okuyabilirler. Örneğin:, kültürel etkinliklerle ilgili bir makaleyi anlayabilme, tavsiye verebilme, verilen bilgilerden yola çıkarak bir hikaye yazabilme, bir gününü anlatabilme, bir romanın özetini anlayabilme, duygu-düşüncelerini ifade edebilme, geçmişteki olayları anlatabilme, mektup yazabilme.
 
B1:  ( INTERMEDIO ) ( 80 SAAT ) Okul, iş, boş zamanlar v.b. gibi alışılmış konularda, standart dil net bir şekilde kullanıldığında konunun başlıca önemli noktalarını anlayabilir. Yaşadığı tecrübe ve olayları, hayallerini, umutlarını ve hedeflerini anlatabilir, görüşlerini kısa olarak gerekçelendirebilir ve açıklama yapabilir. Örneğin: Zevklerinden bahsedebilme, geçmişteki bir olayı yazabilme, sanat hakkındaki kısa bir makaleyi anlayabilme, bir reklam ve ya şarkıyı anlayabilme, bir değer yargısını ifade edebilme, geçmişteki bir olayı anlatabilme ve İspanyolca da değişik bir kalıba sahip dilek kipindeki ifadelere presente kalıbında girerler.
 
B2 ( INTERMEDIO ALTO )  ( 90 SAAT ) Öğrenciler genel konular üzerine detaylı bilgi vermeyi, kendilerini sözlü ve yazılı olarak akıcı bir şekilde ifade etmeyi öğrenirler ve artık seviyeleri en zor metinleri dahi anlamaya yeterlidir. Örneğin: Sevinç, öfke, memnuniyetsizliğini, izlenimlerini belirtebilme, sanatsal, mimari bir projeyi anlayabilme, şikayet edebilme, teyit edebilme, gazete yazılarını anlayabilmek, kısa yazılar yazabilme, bir internet sitesindeki bilgileri anlayabilme, tartışmaları takip edebilme, bir tabloyu tasvir edebilme
 
C1: ( AVANZADO ) ( 100 SAAT ) Öğrenciler fikirlerini ifade edebilme, tartışmalarda etkin olarak yer alma ve bir takım kalıp ve deyimleri sözlü ve yazılı olarak kullanabilme konusunda kendilerini geliştirirler. Örneğin:  Önemli konularda üstlendikleri sorumluluklardan bahseden kişileri anlama, açıklayıcı yorumları anlayabilme, kişisel seçimini doğrulama, telefonda konuşabilme, edebi bir metni anlayabilme, bir fikre 
karşı savunma yapabilme, her yönüyle dili anlayabilme,  doğrudan sanal ortamda karşılıklı değişimleri anlama, bir metnin geçiş noktalarını anlayabilme, mesleki bir karşılıklı konuşmayı anlama, yazılı ya da sözlü bir söylem gerçekleştirebilme, yurt dışında üniversite okuyabilme.
 
C2: ( AVANZADO 2 ) ( 100 SAAT ) Çağdaş Latin Amerikalı ve İspanyol yazarların edebi eserlerini zorluk çekmeksizin okuyabilirler. Yabancılarla akıcı bir şekilde konuşurlar. TV yi rahatlıkla anlarlar. Reklam metni yazabilme,  bir hikayenin devamını hayal edip yazabilme, bir filmin bir sahnesinde geçen konuşmayı anlayıp devamını hayal edebilme, bir şarkının neden bahsettiğini anlayabilme, bir gazeteye hayal kırıklığını anlatan bir yazı yazabilme,  mesleki bir teklife cevaben ret mektubu yazabilme, bir forum tartışmasında belirtilen fikirleri anlayabilme, uluslararası konferans, seminer ve akademik toplantılara katılabilme.
Anasayfa | Hakkımızda | Iletişim | Salminter
Çağım İnteracademic © 2011 - Tüm Hakları Saklıdır