Çağım International Acedemy - İspanyolca Kursları - İzmir İspanyolca Kursu
Haber ve Duyurular
İspanyol Kültür Derneği İzmir
Anket
Eğitimimizden Mennun Musunuz ?
Evet Hayır İdare Eder
Yorumlar
Yorum Yap
0232 489 66 66
Bize Ulaşın
Uluslararası Sınavlara Hazırlık Programları
Sınavlar

AKADEMİTÜRK'te Genel Dil Programları dışında Özel Test Sınavlarına yönelik eğitim programları uygulanmaktadır. Özellikle uluslararası kabule sahip TOEFL, IELTS, TOEIC, GMAT, GRE, SAT ve ülkemizde uygulanan KPDS, ÜDS, LYS, TUS gibi sınavlara yönelik kurs programları bulunmaktadır.

Uluslararası Sınavlar ve Açıklamaları


TOEFL

(Test of English as a Foreign Language)

TOEFL, dünya üzerinde Ingilizce yeterlilik göstergesi olarak en çok kabul gören testtir. 130 ülkede 7000'in üzerinde egitim kurumu, devlet kurumu, profesyonel organizasyon ve sirket bu test sonuçlarini Ingilizce bilgisinin bir göstergesi olarak kabul etmekte ve buna göre degerlendirmeler yapmaktadir. Birçok üniversite ve egitim kurumu muafiyet sinavlari yerine bu sinavi kabul etmekte, birçok sirket ve kurum ise alimlarinda ya da terfilerde TOEFL skorunu gözetmektedir. TOEFL, adaylarin dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konusma becerilerini ölçer. Sinav 4 temel bölümden (okuma,yazma,dinleme ve konusma bölümlerinden) olusur ve Internet üzerinden yapilir. TOEFL, Amerika merkezli ETS (Educational Testing Service) tarafindan olusturulmustur ve bu kurum tarafindan yetkilendirilmis test merkezleri tarafindan yapilmaktadir.

IELTS

(International English Language Testing System)

İngilizce yeterlilik göstergesi olarak en çok kabul gören testlerden biridir. IELTS, İngilizce'nin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce dil seviyesini ölçmek için hazırlanmış bir sınavdır. 100'ün üzerinde ülkede 6000'in üzerinde eğitim kurumu, devlet kurumu, profesyonel organizasyon ve şirket bu test sonuçlarını İngilizce bilgisinin bir göstergesi olarak kabul etmekte ve buna göre değerlendirmeler yapmaktadır. Özellikle İngiltere, Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Öğretim Kurumlarına giriş için ve Türkiye´de bazı üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıfından muafiyet için bu sınav skoru kabul edilir. IELTS, adayların dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçer. Sınav 4 temel bölümden (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) oluşur. Akademik ve Genel IELTS sınavları vardır, ancak yüksek öğrenim için geçerli olan Akademik IELTS sınavıdır.

TOEIC

(Test of English for International Communication)

TOEIC, Amerika merkezli ETS (Educational Testing Service) tarafından oluşturulmuş, özellikle iş dünyasına yönelik İngilizce iletişim becerileri üzerine yoğunlaşan ve yeterliliği ölçmeyi amaçlayan bir testtir. Her yıl dünya üzerinde 5 milyon kişinin üzerinde aday bu testi almaktadır. TOEIC soruları ağırlıkla günlük iş ortamlarında kullanılan konuşma ve yazı örnekleri kullanılarak hazırlanmaktadır. Birçok kurum ve şirket iş başvurularında, dil tazminatlarında ya da promosyonlarında, iş yaşamında İngilizce yazışma ve iletişim standartları konusunda adayların İngilizce bilgi düzeylerini anlamak için bu testin sonuçlarını bir gösterge yazışma ve iletişim standartları konusunda adayların İngilizce bilgi düzeylerini anlamak için bu testin sonuçlarını bir gösterge tarafından yetkilendirilmiş test merkezleri tarafından yapılmaktadır.


FCE

(First Certificate in English)

Cambridge Üniversitesi'nin düzenlediği ingilizce Orta Üzeri seviyesini belgeleyen bir sınavdır. ingiltere'deki çoğu üniversitelerde programlara kabul için yeterlidir. Sınav okuma, yazma, dilbilgisi, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşur. Bu sınav yurt dışında çalışmak ve kariyer sahibi olmak isteyenler için de önemli bir avantaj sağlamaktadır. FCE sınavının geçerlilik süre sınırı yoktur. Tıpkı bir diploma gibi ömür boyu kullanılabilir. Bu sınava gireceklerin en az upperintermediate düzeyinde İngilizce seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. Avrupa dil pasaportu düzeyi B2' ye karşılık gelir.


CAE

(Certificate in Advanced English)

Uluslararası alanda birçok üniversite, şirket ve devlet kurumu tarafından kabul gören bir sertifikadır. İleri düzeyde İngilizce seviyesine sahip olduğunuzu gösterir. Avrupa dil pasaportu düzeyi C1' e karşılık gelir. Sınav okuma, yazma, dilbilgisi, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşur. Bu düzeyde İngilizce konuşanlar üniversitelerde her türlü akademik dersleri takip edebilir. İş yaşamında profesyonel düzeyde iletişim kurabilir.


CPE

(Certificate of Proficiency in English)

CPE Cambridge ESOL un uygulamış olduğu en ileri düzey İngilizce sınavıdır. CPE sınavının geçerlilik süre sının yoktur. Tıpkı bir diploma gibi ömür boyu kullanılabilir. Avrupa dil pasaportu düzeyi C2' ye karşılık gelir. Sınav okuma, yazma, dilbilgisi, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşur. Dünya çapında sayısız üniversite, şirket ve devlet kurumunca ileri düzey İngilizce bilgisinin kanıtı olarak kabul görür. Bu sertifikayı alanlar güvenle iş dünyasındaki toplantılara, konferanslara ve akademik öğretilere katılabilirler.


 
BEC

(Business English Certificates)

Uluslararası geçerliliği olan, dünyaca tanınmış pek çok şirket tarafından yeterli İş Ingilizcesi bilgisine sahip olduğunuzun kanıtı olarak kabul görür. Çalıştığı organizasyonda kariyer yapmak isteyenler için vazgeçilmez bir sertifikadır. Bu sınavda üç düzey vardır: BEC 1 alt orta (Preliminary), BEC 2 (Vantage) üst orta, BEC 3 (Higher) ileri.

İngilizce ÜDS ve İngilizce KPDS sınavları ile yurtdışında çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından yapılan İngilizce dil sınavlarının sonuçlarının eşdeğerliliğine ilişkin yukarıda çizelge Yürütme Kurulunun 27.05.2009 tarihli toplantısında uygun bulunmuştur.

Anasayfa | Hakkımızda | Iletişim | Salminter
Çağım İnteracademic © 2011 - Tüm Hakları Saklıdır